Česká finanční poradenská a.s.
Vodařská 232/2
619 00 Brno - Horní Heršpice
IČ: 45274070

Založeno 1992

Kryptoměny nejsou peníze aneb kam doletí letadlo

Mánie z loňského roku kolem kryptoměn a nárůstu a následného pádu jejich cen postupně vyšuměla a postupně toto téma přestává většinu lidí zajímat, tedy pochopitelně kromě těch, kteří Bitcoin a další nakoupili na vrcholu jejich cen a kteří zoufale čekají, kdy se stane zázrak a oni nebudou muset definitivně odepsat své ztráty.

Pojďme se ale podívat, co to kryptoměny vlastně jsou a k čemu jsou. A podstatná za vším stojící otázka: kdo a proč to dělá a jak a kolik na tom vydělá?

 

Prognóza vývoje cen na realitním trhu v ČR v roce 2016

 

Již popáté uveřejňuji svoji Prognózu vývoje cen nemovitostí, která má za cíl pomoci zorientovat se na českém realitním trhu především příslušníkům střední třídy, kteří mají určité úspory a neradi by o ně přišli. Jednají-li odpovědně, pak se musí zajímat o ekonomické a politické dění u nás i v blízkém okolí, neboť to ovlivňuje bezpečnost jejich vkladů a investic. Svět je velmi proměnlivý a nevyzpytatelný, proto je nutné být ve střehu.

Prognóza vývoje cen na realitním trhu v ČR v roce 2015

 

Je v posledních letech již tradicí, že uveřejňuji svou soukromou prognózu vývoje na tuzemském realitním trhu. Píšu ji především pro příslušníky střední třídy, kteří rádi a často investují do nemovitostí, neboť mají zájem rozumnými investicemi pokud možno rozmnožit svůj majetek a nebo alespoň zachovat a neztratit jeho hodnotu pro další generaci. Udržení naděje na šťastný a spokojený život a ochrana hodnoty rodinného majetku je přitom u většinové části střední třídy velmi silnou motivací. Především těmto lidem bych rád poskytl pohled zevnitř realitní oblasti, ve které se více než dvě desítky let pohybuji, a zprostředkoval jim tak pohled na souvislosti, které realitní trh utvářejí a ovlivňují.

Kapitálový a finanční trh – prognóza vývoje – rok 2014 a dál

 

Prognóza vývoje cen, kapitálového trhu, politiky, vesmíru a vůbec, to je oblíbené téma pro psavce a vědmy všeho druhu na počátku roku, pro odvážnější ke konci toho předchozího.

Nicméně nevidím důvod, proč by se slušný gentleman nemohl na podobné téma zamyslet také uprostřed roku, za deštivého letního večera. A není ani důvod omezovat se na rok 2014, můžeme zhodnotit i možný vývoj na delší období.

 

Prognóza vývoje cen na realitním trhu v ČR v roce 2014

 

Po mnohaletém působení na rezidenčním realitním trhu (tj. hlavně byty, rodinné domy, pozemky, činžovní domy …) především v Praze a ve středních Čechách se zejména v posledních letech setkávám s tím, že se různé prognózy naprosto rozcházejí s tím, co mám možnost osobně pozorovat. Oficiálně vydávaná data z médií nebo ze Statistického úřadu se odlišují od interních statistik naší realitní kanceláře RE/MAX i od pocitů řady mých kolegů v branži. V mnoha případech pozoruji dokonce opak toho, co různé prognózy a statistiky říkají a předvídají.